سرویس آسانسور غرب تهران راهکار مناسبی برای افزایش بازدهی آسانسور و پیشگیری از بروز خرابی است. آسانسور ، وسیله ای است که در زندگی افراد نقش کلیدی ایفا می کند. امروزه در بسیاری از صنایع برای جابه جایی بارهای سنگین از انواع آسانسور استفاده می کنند. علاوه بر این، مردم با استفاده از آسانسور می توانند به راحتی در بین طبقات جابه جا شوند. اهمیت این موضوع زمانی روشن تر می شود که به سختی بالا رفتن از پله های ساختمان های چند طبقه فکر کنید. با توجه به آنچه گفته شد، می توان به نقش مهم آسانسور در زندگی بشر پی برد. برای اینکه آسانسور بتواند عملکرد و بهره وری بالایی داشته باشد، باید به خوبی از آن نگهداری شود. سرویس و نگهداری آسانسور تاثیر بسزایی در تولید هزینه ها و کارکردهای آن دارد. این کار باعث می شود تا مشکلات احتمالی آسانسور به موقع حل شوند و صدمات آن به حداقل برسند. عدم توجه به سلامت آسانسور می تواند حوادث جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. به همین علت قانون اجباری سرویس و نگهداری آسانسور وضع گردید. با این حال، بسیاری از افراد توجهی به این قانون نمی کنند و جان خود را به خطر می اندازند.

سرویس آسانسور غرب تهران با ارائه خدمات با کیفیت، راحتی و سلامت افراد را تامین می کند. با استفاده از این خدمات، می توان احتمال خطرات آسانسور را به حداقل رساند.

آسانسور چیست ؟

آسانسور یک وسیله الکترومکانیکی است که برای جابه جایی افراد و بار به کار می رود. معمولا از قطعات مختلفی مانند کابین، موتور، ریل، درب، شفت، سیستم کنترل سرعت، دستگاه ایمنی و ... تشکیل می شود.

سرویس آسانسور چیست ؟

سرویس آسانسور اهمیت زیادی دارد و به عنوان مهم ترین اقدام بعد از نصب آن شناخته می شود. بسیاری از شرکت هایی که در زمینه نصب آسانسور فعالیت می کنند، خدمات مربوط به سرویس و نگهداری و تعمیر آن را نیز ارائه می دهند. سرویس آسانسور غرب تهران از طریق بازبینی قطعات نصب شده به بررسی وضعیت و عملکرد کلی سیستم می پردازد. اگر ایرادی وجود داشته باشد، آن را رفع می کند. آسانسور هم مانند هر دستگاه دیگری نیاز به رسیدگی دارد تا بتواند کارایی لازم را داشته باشد. عدم توجه به این مسئله، امنیت آسانسور را کاهش می دهد. بنابراین کلیه آسانسورها باید به صورت مستمر و حداقل یکبار در ماه مورد بازرسی قرار گیرند.

سرویس آسانسور

مراحل سرویس آسانسور غرب تهران

سرویس آسانسور به صورت اصولی و استاندارد انجام می شود و مراحل آن شامل سرویس قسمت موتورخانه آسانسور، کابین، چاه و درب های آسانسور می گردد. در هر یک از این مراحل که نیاز باشد، روغن کاری، آچارکشی و نظافت انجام می شوند. کل فرایند سرویس آسانسور غرب تهران 35-20 دقیقه طول می کشد.

مرحله 1 : سرویس موتورخانه ی آسانسور

در اولین گام، تابلو فرمان و موتور گیربکس مورد بررسی قرار می گیرند. تمام مدارهای ایمنی را چک می کنند تا پلی در مدار ایجاد نشده باشد. یعنی سیم کوتاهی با اتصال به دو سر یک قطعه از مدار ، آن را از کار نینداخته باشد. همچنین به این نکته توجه می کنند که قطعات سیاه نشده باشند. اگر آمپر برق بالا باشد، قطعه می سوزد و سیاه می شود. سرویسکار، وضعیت سیم کشی ها را بررسی می کند تا شل نشده باشند. اگر گرد و خاک بر روی قطعات وجود داشته باشد، آن را برطرف می کند. وجود گرد و خاک باعث اختلال در عملکرد تابلو فرمان می شود.

در این قسمت، وضعیت روغن موتور گیربکس مورد بررسی قرار می گیرد. روغن گیربکس نقش مهمی در عملکرد صحیح موتور گیربکس دارد و موجب می شود تا قطعات گیربکس به صورت روان کار کنند. با وجود روغن، اصطکاک کاهش می یابد و از زنگ زدگی قطعات جلوگیری می شود. از دیگر ویژگی های روغن گیربکس می توان به انتقال حرارت، خاصیت پاک کنندگی، ضربه گیری و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

این مرحله از سرویس آسانسور غرب تهران شامل بازدید از ترمز موتور آسانسور می گردد. وضعیت لنت ها، فنر ترمزها و فن موتور بررسی می شود. فن موتور اهمیت زیادی دارد و موتور آسانسور را خنک می کند. اگر این بخش آسیب ببیند، گرمای موتور باعث خراب شدن آسانسور می شود.

مرحله 2 : سرویس کابین و چاه آسانسور

در این مرحله از خدمات سرویس آسانسور غرب تهران، سرویسکار از وضعیت سیم بکسل ها و میزان کشش آنها بازدید می کند. برای ساخت سیم بکسل، چندین سیم فلزی را به دور یک هسته مفتولی از جنس فولاد می تابانند. سیم بکسل نقش مهمی در کشیدن آسانسور دارد. علاوه بر این به بررسی ریل ها، کفشک ها، روغن دان ها، لیمیت سوئیچ های بالا و پایین می پردازد. کفشک، وسیله ای است که حرکت کابین آسانسور را بر روی ریل آسان تر می کند. اگر این قطعه خراب شود، موجب خرابی و توقف های پی در پی آسانسور می شود. با استفاده از لیمیت سوئیچ هم می توان زمان توقف آسانسور را مشخص نمود. در صورت خرابی آن، کابین آسانسور از حالت تراز خارج می شود.

مرحله 3 : سرویس درب آسانسور

سرویس کفشک و قرقره درب های آسانسور  در این مرحله انجام می شوند.

چرا از خدمات سرویس آسانسور غرب تهران استفاده کنیم ؟

فرقی نمی کند از آسانسور در یک شرکت تجاری، اداره، کارگاه، فروشگاه یا ساختمان های مسکونی استفاده شود. برای حفظ امنیت و بازدهی آسانسور باید به سرویس و نگهداری آن توجه نمود. این کار، طول عمر مفید دستگاه را افزایش می دهد و شرایطی را فراهم می کند تا افراد بتوانند برای مدت طولانی تری از آن استفاده کنند. اما بسیاری از افراد نکات مربوط به نگهداری از آسانسور را رعایت نمی کنند. عدم مراقبت صحیح از آسانسور موجب می شود تا حوادث بدی رخ دهند. سرویس آسانسور غرب تهران توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام می شود. آنها دانش و اطلاعات کافی را در مورد قطعات مختلف آسانسور دارند و خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را با کیفیت مناسب ارائه می دهند.

سرویس دوره ای آسانسور

سرویس دوره ای آسانسور باعث می شود تا افراد از عملکرد صحیح آسانسور مطمئن شوند و ایمنی سرنشینان تامین گردد. آسانسور یک سیستم بسیار پیچیده است و از قطعات زیادی تشکیل شده است. اگر تمام قطعات به درستی کار کنند، آسانسور هم عملکرد خوبی خواهد داشت. اما اگر مشکلی در یکی از قطعات ایجاد شود، عملکرد کلی سیستم با اختلال مواجه می شود. سرویس دوره ای آسانسور شرایطی را فراهم می کند تا افراد بتوانند یک سواری ایمن، روان و بدون وقفه را تجربه کنند. اگر سرویس دوره ای آسانسور به صورت منظم انجام نشود، خطرهای جدی برای سرنشینان به دنبال دارد. علاوه براین، مدیر ساختمان هم با جریمه سنگینی مواجه می شود. از طریق سرویس دوره ای آسانسور می توان وضعیت عمومی آسانسور را بررسی کرد و نقایص احتمالی آن را برطرف نمود. به طور کلی، عملکرد آسانسورها باید به گونه ای باشد که آسیبی به مردم، موجودات زنده و محیط زیست وارد نکند. بنابراین لازم است تا سرویس دوره ای آسانسور در فواصل زمانی مشخص انجام شود.

سرویس آسانسور غرب تهران

سرویس آسانسور غرب تهران چه مزایایی دارد ؟

سرویس آسانسور ، مجموعه ای از فعالیت ها است که در فواصل زمانی مشخص انجام می شوند. این امر باعث می شود تا قطعات آسیب دیده و معیوب، سریع تر جایگزین شوند و به این ترتیب استهلاک قطعات کمتر شود. اگر قطعه ای فرسوده شده باشد، به سایر قطعات هم آسیب وارد می کند و در نهایت بازدهی آسانسور را تحت تاثیر قرار می دهد. با استفاده از سرویس آسانسور غرب تهران، امنیت و راحتی افراد تامین می شود. ضمن اینکه تعویض و بازسازی قطعات در فواصل زمانی بیشتری انجام می گیرد. حتی اگر اتفاقی هم بیفتد، افراد می توانند از بیمه استفاده کنند. یکی از مهم ترین مزایای سرویس و نگهداری آسانسور، افزایش بازدهی و کارایی آسانسور و در نتیجه طول عمر آن است. ضمن اینکه مانع از تحمیل هزینه های اضافی به افراد می شود. طبیعتا هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از هزینه ی تعمیر قطعات مختلف آن می باشد.

اگر آسانسور به خوبی کار نکند، سلامت و جان استفاده کنندگان را به خطر می اندازد. بنابراین باید در فواصل زمانی مشخص مورد بازرسی قرار بگیرد. شرکت سرویس و نگهداری آسانسور یا مدیران ساختمان مسئول تامین سلامت آسانسور هستند. برخی از مدیران ساختمان قراردادی با شرکت های سرویس آسانسور می بندند تا سرویسکاران به صورت ماهانه یا در فواصل زمانی معینی برای کنترل عملکرد آسانسور مراجعه نمایند.

اصول فنی موثر در کارایی آسانسور

زمانی آسانسور می تواند به خوبی کار کند که یکسری اصول فنی در آن رعایت شده باشد. در غیر این صورت، کارایی آسانسور دچار اختلال می شود و عملکرد خوبی نخواهد داشت. سرعت آسانسور، مقدار ارتفاع، کنترل درب ها، ولتاژ برق، محل نصب آسانسور و ظرفیت آن برخی از اصول فنی هستند که باید به آنها توجه نمود. باید بدانید که استفاده از لوازم و تجهیزات با کیفیت هم نمی تواند از خرابی و فرسودگی قطعات آسانسور جلوگیری کند.

نکات مهم در نگهداری و سرویس آسانسور غرب تهران

موارد زیادی وجود دارند که می توانند اثر منفی بر عملکرد آسانسور بگذارند. اگر این موارد رعایت شوند، نیاز به خدمات سرویس و نگهداری آسانسور کاهش می یابد.

 • آسانسورها ظرفیت محدودی دارند و اگر بیش از ظرفیت و توان آسانسور از آن استفاده شود، موجب خرابی آن می گردد. در چنین شرایطی باید هزینه ی بیشتری برای سرویس و نگهداری از آسانسور صرف شود.
 • برخی از آسانسورها فقط برای جابه جایی افراد هستند. اما برخی از افراد برای حمل لوازم منزل از آنها استفاده می کنند. این امر باعث خرابی آسانسور می شود.
 • اگر برای سرویس و نگهداری و تعمیر آسانسور از افراد بی تجربه استفاده شود، ممکن است فرد نتواند به خوبی این کار را انجام دهد.
 • وارد کردن ضربه و فشار به درب ها موجب خرابی آسانسور می شود.
 • یکی دیگر از مواردی که باعث خرابی آسانسور می شود، فرسودگی قطعات آن است.
 • کیفیت قطعات آسانسور اهمیت زیادی دارد. هر چقدر در ساخت آسانسور از قطعات با کیفیت تر استفاده شود، احتمال خرابی آنها کمتر می شود. بنابراین آسانسور می تواند مدت طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد.
 • ولتاژ برق هم تاثیر بسزایی در کارایی آسانسور دارد. تجهیزات و قطعات آسانسور در اثر قطعی مداوم برق از کار می افتند. گاهی اوقات لازم است تا برای عیب یابی و رفع مشکل از متخصصین این حوزه کمک گرفت.
 • گاهی اوقات مشکلاتی در سیستم های الکتریکی و مکانیکی آسانسور ایجاد می شود. این مشکلات، بیشتر در ساختمان هایی رخ می دهد که از تعداد زیادی واحد تشکیل شده اند. برای رفع این مشکل می توان از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور استفاده کرد.
 • هر روز باید قطعات آسانسور بازرسی شوند تا همه چیز در شرایط عادی باشد.
 • یکی از مهم ترین بخش های آسانسور، اتاقک آن است. باید قفل اتاق بررسی شود تا هیچ کس بدون مجوز وارد این بخش نشود. اتاقک باید نور کافی داشته باشد و در آن هیچ ماده ای ذخیره نشود. در غیر این صورت، خطر آتش سوزی وجود دارد.
 • برای تجهیزات آسانسور باید از وسایل با کیفیت استفاده شود. اگر قطعه ای آسیب دید یا خراب شد باید به وسیله ی تجهیزات مرغوب جایگزین شود.
 • برای تمیز کردن آسانسور نباید از تمیزکننده ها استفاده کرد. ممکن است موادی در آنها وجود داشته باشد که باعث خوردگی شود. پیمانکار آسانسور می تواند در این زمینه اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهد.

انواع خدمات سرویس آسانسور غرب تهران

خدمات سرویس آسانسور غرب تهران شامل بازرسی، سرویس و مراقبت و تعمیرات می شوند.

Edit Content

هنگامی که سرویس آسانسور به صورت منظم انجام شود، ایرادات احتمالی سریع تر شناسایی می شوند. اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، خدمات مربوط به سرویس و مراقبت انجام می شوند و در صورت خرابی آسانسور، برای رفع آن اقدام می شود.

Edit Content

این خدمات به صورت منظم و یکبار در هر ماه اجرا می شوند. در این مرحله تمام قطعات مکانیکی و برقی آسانسور مورد بررسی قرار می گیرند. با این کار، طول عمر دستگاه افزایش می یابد.

Edit Content

این بخش شامل تعمیرات پیشگیرانه و تعمیرات خرابی آسانسور می شود. نوع اول تعمیرات، هنگامی انجام می شوند که وسایل نصب شده در حال کار هستند و خراب نشده اند. با انجام این عملیات می توان خرابی سیستم را به تعویق انداخت و یا از خرابی های احتمالی جلوگیری کرد. نوع دوم تعمیرات، مربوط به قسمت هایی از دستگاه می شود که از کار افتاده اند. این قطعات نمی توانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند. با تعمیر قسمت های خراب، آسانسور دوباره شروع به فعالیت می کند.

سرویس قسمت های داخلی آسانسور

سرویسکار در این بخش، به بررسی دیواره، سقف و نرده مخصوص دستگیره آسانسور می پردازد. علاوه بر این به وضعیت چراغ نشانگر آسانسور هم توجه می کند و در صورتی که سوخته باشد، چراغ را تعویض می کند. تنظیمات لازم برای بالا و پایین رفتن آسانسور و افزایش یا کاهش سرعت آن را انجام می دهد. عملکرد درب ها و محدود کننده های آنها را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت نیاز، اقدام به تعمیر آنها می کند.

سرویس و نگهداری اتاقک آسانسور

این قسمت از بخش های مختلفی مانند دستگاه بالابر آسانسور، موتور ژنراتور و تجهیزات کنترلی تشکیل شده است. این تجهیزات نقش مهمی در شتاب گیری، کاهش سرعت و تراز کردن اتاقک آسانسور در هر طبقه دارند. سرویس های معمولی اتاقک آسانسور شامل ژنراتورها، ترمزها، کنترل ها، موتورها، سوئیچ ها و کنتاکت ها می شوند. در عملیات سرویس آسانسور غرب تهران، سطح روغن، نشتی، سوختگی، ساییدگی، پوسیدگی قطعات، لرزش های غیر عادی و گرمای بیش از اندازه ی اجزای الکتریکی مورد بررسی قرار می گیرند.

سرویس و نگهداری قسمت بالای اتاقک آسانسور

در این مرحله، دکمه توقف و بازرسی را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که درست کار می کند. آلودگی های موجود در این قسمت را برطرف می کنند. علاوه بر این، وضعیت غلطک، گارد ریل و دستگاه های تراز را مورد ارزیابی قرار می دهند. کابل حرکت و اتصالات آن را از نظر پوسیدگی و ساییدگی بررسی می کنند.

قوانین سرویس و نگهداری آسانسور

قوانین سرویس و نگهداری آسانسور برای افزایش ایمنی استفاده کنندگان تدوین شده اند. در این قسمت به برخی از این قوانین اشاره می کنیم.

 • بر اساس این قوانین، قرارداد مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور به مدت یکسال معتبر است و این خدمات باید ماهی یکبار ارائه شوند.
 • در این قوانین آمده است که مدیران ساختمان ها و کارفرمایان باید با شرکت های عضو سندیکا قرارداد ببندند. این شرکت ها، پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع دارند. برای کسب اطلاعات در مورد میزان توانایی، امکانات، ثبات و قابلیت به دفتر شرکت پیمانکار مراجعه نمایند. بر این اساس، نباید با اشخاص و شرکت هایی که پروانه فعالیت و دفتر کار ندارند، قراردادی منعقد کنند.
 • مبلغ قرارداد بر اساس حداقل 5 توقف محاسبه می شود.
 • حق سرویس برای سال اول به صورت یک قسط 12 ماهه دریافت می شود. اما از سال دوم به بعد، در ابتدای هر دوره ی 6 ماهه باید پرداخت گردد. تامین روغن مصرفی آسانسور بر عهده ی کارفرما یا مدیریت ساختمان می باشد.
 • قرارداد ارائه خدمات باید به صورت یکساله منعقد شود. با توجه به قوانین، پذیرش تعمیرات آسانسور به صورت (از خرابی تا خرابی) یا (رفع خرابی موردی) ممنوع می باشد.
 • تکنسین های سرویس و تعمیر آسانسور، شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 عصر و روزهای پنجشنبه تا ساعت 12 فعالیت می کنند.
 • در صورتی که نیاز به اعزام تعمیرکار در خارج از ساعات اداری یا روزهای تعطیل باشد، هزینه ارائه ی خدمات با توافق طرفین افزایش می یابد.
 • قیمت خدمات سرویس و تعمیر در تمام آسانسورها یکسان نیست. هر چقدر سرعت آسانسور بیشتر باشد، قیمت افزایش پیدا می کند.
 • هزینه این خدمات برای آسانسورهای تونلی و ال لیفت و نیز آسانسورهایی که ارتفاع طبقات آنها بیش از 5 متر باشد، مشمول افزایش قیمت با توافق طرفین می شود.
 • تمام آسانسورها باید در قبال استفاده کنندگان، بیمه نامه مسئولیت مدنی داشته باشند. کارفرما یا مدیریت ساختمان باید مبلغ حق بیمه را پرداخت نماید.
 • هزینه سرویس و نگهداری آسانسور برای مناطق حومه و شهرستان های دور از شهر مبدا با توافق طرفین افزایش می یابد. (شهر مبدا = محل دفتر مرکزی شرکت آسانسور یا شعبه ی آن)
 • در یکی از قوانین سرویس و نگهداری آسانسور آمده است که هزینه قطعات تعویضی یا تعمیری و اجرت آنها جزء مبلغ قرارداد به شما نمی رود و مدیریت ساختمان باید به صورت جداگانه پرداخت نماید. معمولا گارانتی آسانسور باعث می شود تا این خدمات در سال اول راه اندازی آسانسور به صورت رایگان ارائه شوند. این در حالی است که هزینه سرویس آسانسور در سال اول رایگان نیست.
 • هیچ فرد حقیقی یا حقوقی نمی تواند در طول مدت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور اقدام به سرویس و تعمیر آسانسور نماید.
 • اگر برای نگهداری و تعمیر آسانسور از تکنسین مقیم استفاده شود، هزینه حقوق آن شامل مبلغ قرارداد نمی شود.
 • هزینه سرویس و نگهداری آسانسورهای مختلف یکسان نیست. این مبلغ برای آسانسورهای خاص (هیدرولیک، خودروبر، مسافر بر ، آسانسورهای کارخانه و ...) با توافق طرفین افزایش می یابد. لازم به ذکر است که آسانسورهای مسافر بر 11 نفر و بیشتر شامل این قانون می شوند.

چند وقت یکبار باید برای سرویس آسانسور اقدام نمود ؟

امروزه در بسیاری از ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری از آسانسور استفاده می شود. آسانسورهای نصب شده در ساختمان های مسکونی، سیستم پیچیده ای دارند. اگر دچار مشکل شوند، هزینه های زیادی را به ساکنین تحمیل می کنند. بنابراین باید اقدامات لازم در جهت سرویس و نگهداری آسانسور انجام شوند.

معمولا خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در بازه های زمانی متفاوتی مانند 4 ماه، 6 ماه، یک سال و .... ارائه می شوند. این بازه با توجه به محل سکونت، مدل آسانسور و نوع قرارداد تعیین می گردد.
 • قوانین مربوط به عملکرد و نگهداری از آسانسورهای مسکونی، هزینه ها و مجوزهای استفاده از آسانسور منازل در تمام شهرها یکسان نیستند. بنابراین در هر شهری که ساکن هستید باید قوانین ایمنی آسانسور را رعایت نمایید.
 • یکی از مواردی که بر روی بازه زمانی سرویس آسانسور موثر است، مدل آسانسور می باشد. شرکتی که آسانسور را فروخته است می تواند اطلاعات کافی درباره ی بازه زمانی بازرسی و سرویس آسانسور در  اختیار خریدار قرار دهد.
 • در قرارداد نصب آسانسور، موارد زیادی ذکر می شوند. ممکن است مدت زمان سرویس و نگهداری آسانسور  و موارد تحت پوشش هم در آن مشخص شده باشند.

هزینه سرویس آسانسور

هزینه سرویس آسانسور غرب تهران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. هزینه این خدمات با توجه به ساختمان (مسکونی یا تجاری)، تعداد واحدها و طبقات متفاوت می باشد. برای کاهش هزینه سرویس آسانسور می توانید از سرویس های دوره ای آن استفاده کنید. در غیر این صورت اگر آسانسور شما خراب شود، هزینه خرید قطعات اصلی مانند موتور یا هزینه های جانی بسیار سنگین تر از هزینه های سرویس دوره ای می شوند. معمولا شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور، مبلغی را به عنوان قیمت پایه سرویس دوره ای آسانسور  مشخص می کنند. عوامل دیگری مانند سن، نوع قطعه و کیفیت آن را در قرارداد اضافه می کنند.

سوالات متداول

سرویس آسانسور چیست ؟

سرویس آسانسور به عنوان مهم ترین اقدام بعد از نصب آن شناخته می شود. بسیاری از شرکت هایی که در زمینه نصب آسانسور فعالیت می کنند، خدمات مربوط به سرویس و نگهداری و تعمیر آن را نیز ارائه می دهند. سرویس آسانسور غرب تهران از طریق بازبینی قطعات نصب شده به بررسی وضعیت و عملکرد کلی سیستم می پردازد. اگر ایرادی وجود داشته باشد، آن را رفع می کند. آسانسور هم مانند هر دستگاه دیگری نیاز به رسیدگی دارد تا بتواند کارایی لازم را داشته باشد. عدم توجه به این مسئله، امنیت آسانسور را کاهش می دهد. بنابراین کلیه آسانسورها باید به صورت مستمر و حداقل یکبار در ماه مورد بازرسی قرار گیرند.

سرویس آسانسور غرب تهران چه مزایایی دارد ؟

سرویس آسانسور ، مجموعه ای از فعالیت ها است که در فواصل زمانی مشخص انجام می شوند. این امر باعث می شود تا قطعات آسیب دیده و معیوب، سریع تر جایگزین شوند و به این ترتیب استهلاک قطعات کمتر شود. اگر قطعه ای فرسوده شده باشد، به سایر قطعات هم آسیب وارد می کند و در نهایت بازدهی آسانسور را تحت تاثیر قرار می دهد. با استفاده از سرویس آسانسور غرب تهران، امنیت و راحتی افراد تامین می شود. ضمن اینکه تعویض و بازسازی قطعات در فواصل زمانی بیشتری انجام می گیرد. حتی اگر اتفاقی هم بیفتد، افراد می توانند از بیمه استفاده کنند. یکی از مهم ترین مزایای سرویس و نگهداری آسانسور، افزایش بازدهی و کارایی آسانسور و در نتیجه طول عمر آن است. ضمن اینکه مانع از تحمیل هزینه های اضافی به افراد می شود. طبیعتا هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از هزینه ی تعمیر قطعات مختلف آن می باشد.

خدمات سرویس آسانسور غرب تهران شامل چه مواردی می شود ؟

این خدمات شامل بازرسی تجهیزات، سرویس و مراقبت از آسانسور و تعمیر قطعات خراب می شوند.

هزینه سرویس آسانسور چقدر است ؟

هزینه سرویس آسانسور غرب تهران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. هزینه این خدمات با توجه به ساختمان (مسکونی یا تجاری)، تعداد واحدها و طبقات متفاوت می باشد. برای کاهش هزینه سرویس آسانسور می توانید از سرویس های دوره ای آن استفاده کنید. در غیر این صورت اگر آسانسور شما خراب شود، هزینه خرید قطعات اصلی مانند موتور یا هزینه های جانی بسیار سنگین تر از هزینه های سرویس دوره ای می شوند. معمولا شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور، مبلغی را به عنوان قیمت پایه سرویس دوره ای آسانسور مشخص می کنند. عوامل دیگری مانند سن، نوع قطعه و کیفیت آن را در قرارداد اضافه می کنند.