بازسازی آسانسور یکی از اقدامات ضروری است که در صورت فرسودگی قطعات و تجهیزات آسانسور باید انجام شود. هنگامی که قطعات و اجزای آسانسور در اثر کار زیاد دچار فرسایش می شوند، نمی توانند عملکرد درستی داشته باشند. البته ممکن است علت فرسودگی قطعات، مشکل در نصب و یا استفاده نادرست از آسانسور باشد. این اتفاق به هر علتی که رخ دهد، باعث می شود تا آسانسور از کار بیفتد و جابه جایی افراد به سختی صورت گیرد. حتما می دانید که رفت و آمد و حمل بار از طریق پله ها در ساختمان های چندین طبقه چقدر سخت و طاقت فرساست. برای اینکه با چنین شرایطی مواجه نشوید باید در اولین فرصت، برای بازسازی و تعمیر قطعات آسانسور اقدام کنید.

بازسازی آسانسور غرب تهران

آسانسور چیست ؟

آسانسور یک وسیله ی الکترومکانیکی است که برای جابه جایی افراد و بار در بین طبقات به کار می رود. در حال حاضر انواع مختلفی از آسانسور تولید می شوند که از آن جمله می توان به آسانسورهای کششی، هیدرولیک، مغناطیسی، پیچی و پنوماتیک اشاره کرد.

بازسازی آسانسور چیست ؟

بازسازی آسانسور شامل مجموعه ای از اقدامات است که برای تعمیر و تعویض قطعات فرسوده و آسیب دیده ی آسانسور انجام می شوند. هر چقدر هم که در آسانسور از تجهیزات با کیفیتی استفاده شده باشد و به خوبی از آن نگهداری شود، باز هم بعد از مدتی، عمر مفید قطعات و اجزای آن تمام می شود. در این زمان نیاز به بازسازی آسانسور می باشد. هدف از بازسازی این است که آسانسور بتواند بدون کوچکترین مشکلی، کار خود را انجام دهد.

بازسازی آسانسور

چرا باید آسانسور را بازسازی و نوسازی کرد ؟

اگر در آپارتمان یا محل کار خود از آسانسور استفاده می کنید، قطعا می دانید که این وسیله ی کاربردی چه نقش مهمی در جابه جایی افراد و بار ایفا می کند. بسیاری از ما در طول روز از این دستگاه استفاده می کنیم و به راحتی و در زمان کوتاهی راهی طبقات مختلف ساختمان می شویم. آسانسور هم مانند هر وسیله ی دیگری یک عمر مفید محدودی دارد و به مرور زمان عمر آن به اتمام می رسد. حتی اگر در ساختار آن از بهترین قطعات استفاده شود یا برنامه های سرویس و نگهداری آن به موقع انجام شوند، باز هم بعد از مدتی، قطعات و تجهیزات آن از شرایط مطلوب خود خارج می شوند و نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کنند. در این زمان چه کار باید کرد؟ اصلا نگران نباشید. با استفاده از خدمات بازسازی آسانسور غرب تهران می توانید ضمن نوسازی قطعات آسانسور، آن را به راه بیندازید.

مزایای بازسازی آسانسور غرب تهران

یکی از مزایای بازسازی آسانسور غرب تهران این است که هزینه های تعمیر موتور و کابین آسانسور کاهش پیدا می کند. به کمک نوسازی و جایگزینی قطعات آسانسور با تجهیزات جدید، می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید. در این حالت، ضریب امنیت دستگاه افزایش پیدا می کند. علاوه بر این، امکان اضافه کردن تجهیزات جدید مانند سیستم برق اضطراری و ... برای شما فراهم می شود. آسانسور انرژی کمتری مصرف می کند و هزینه برق ساختمان و پول شارژ کاهش می یابد.

بازسازی قسمت های مختلف آسانسور

همان طور که گفتیم به مرور زمان، عمر مفید قطعات مختلف آسانسور به پایان می رسد و نیاز به نوسازی و بازسازی آسانسور می باشد.

بازسازی کابین آسانسور

باید بدانید که کابین آسانسور یک استثنا است. در ساخت این قسمت از ورق گالوانیزه استفاده می کنند. بنابراین استحکام خوبی دارد و در صورت نصب صحیح، برای همیشه می توان از آن استفاده کرد. اما ممکن است دکور آن آسیب ببیند. قبلا این بخش آسانسور را با استفاده از چوب و شیشه می ساختند. در حال حاضر، برای دکور کابین آسانسور از استیل های طرح دار و رنگی استفاده می کنند. قیمت بالای کابین آسانسور باعث شده است که تعویض آن از نظر اجرایی و اقتصادی توجیه ناپذیر باشد. بهترین کار در چنین شرایطی، بازسازی کابین آسانسور است. شرکت بازسازی آسانسور غرب تهران در این زمینه می تواند به شما کمک کند.

در بازسازی کابین آسانسور، پوشش داخلی، پنل کنترل، آینه ها و سقف آسانسور را تعمیر یا تعویض می کنند.

  • بازسازی و نوسازی پوشش داخلی آسانسور : برای این کار از ورق های استیل، ام دی اف یا فرمیکا استفاده می شود. قیمت ورق استیل بیشتر است چون کیفیت و استحکام بالاتری دارد. در برخی موارد برای تزئین و پوشش قسمت داخلی کابین آسانسور از آینه استفاده می کنند.
  • بازسازی و نوسازی پنل کنترل (صفحه کلید) : برخی افراد تمایل دارند تا پنل کنترل قدیمی آسانسور را تعویض کنند و به جای آن از صفحات دیجیتال و مدرن استفاده نمایند. با پرداخت هزینه می توانند این کار را انجام دهند.
  • نوسازی آینه های کابین آسانسور : این کار هم جزء خدمات بازسازی آسانسور غرب تهران به شمار می رود. شما می توانید با توجه به سلیقه ی خود، آینه های مات و براق قدی یا مدل های ساده آن را جایگزین آینه های قدیمی اتاق آسانسور نمایید.
  • نوسازی سقف اتاق آسانسور : گاهی اوقات برای زیبایی و نوسازی سقف آسانسور از ورق های استیل یا آینه به صورت سقف کاذب استفاده می کنند و سقف را به کمک لامپ های فلورسنت یا ال ای دی تزئین می کنند. 

متخصصین بازسازی آسانسور غرب تهران در زمان اجرای این موارد، کلیه اصول و استانداردها را در نظر می گیرند. برای این منظور به وزن کلی کابین و قدرت موتور هم توجه می کنند.

بازسازی قسمت کفی آسانسور

یکی از محبوب ترین خدمات بازسازی آسانسور غرب تهران، نوسازی و بازسازی قسمت کفی آسانسور و نصب کفپوش است.

تعویض کفپوش کابین آسانسور

در اغلب موارد برای کفپوش کابین از موکت هایی استفاده می کنند که قابلیت شستشو دارند. قیمت این کفپوش ها متغیر است و به جنس آن بستگی دارد.

خدمات نوسازی و بازسازی آسانسور غرب تهران

خدمات نوسازی و بازسازی آسانسور غرب تهران بسیار گسترده هستند. این خدمات شامل تعویض قسمت های مختلف (مانند موتور گیربکس، کابل های آسانسور، تابلوی کنترل داخل اتاقک آسانسور، ریل ها، سیستم ایمنی درون چاله، گاورنر، قاب وزنه، سیم بکسل و ...)، بازسازی و تزئین اتاقک، تعمیر ریل ها، تعویض درب های آسانسور، تنظیم کابین و ... می شوند. البته مواردی که نام بردیم تنها بخشی از خدمات نوسازی و بازسازی آسانسور غرب تهران می باشند. 

چطور بفهمیم که آسانسور نیاز به نوسازی و بازسازی دارد ؟

با مشاهده ی برخی علائم متوجه می شوید که آسانسور نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

  • اگر آسانسور شما به کندی حرکت کرده و زمان زیادی طول می کشد تا فاصله بین طبقات را طی کند.
  • هنگامی که در ابتدای حرکت آسانسور و توقف آن، لرزش و ضربه هایی حس می کنید که باعث نگرانی شما می شود.
  • در صورتی که صداهای غیر عادی از اتاقک آسانسور می شنوید.
  • وقتی که آسانسور، بدون دلیل خاموش و روشن می شود.
  • اگر زمان طولانی(10 سال) از نصب آسانسور می گذرد و در این مدت، اقدامی برای تعمیر و نوسازی آن انجام نداده اید.

هزینه تعمیر و بازسازی آسانسور

هزینه تعمیر و بازسازی آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به قیمت مواد اولیه، هزینه های مربوط به تعویض صفحه کلید طبقات، نصب پنل های استیل، نوسازی اتاقک آسانسور، نصب روکش، آینه کاری، پوشش داخلی، محل قرارگیری ساختمان، دستمزد افراد و ... اشاره کرد.

سخن پایانی

آسانسور یک وسیله ی کاربردی است که نمی توان تاثیر ان را در آسایش افراد نادیده گرفت. این دستگاه هم به مرور زمان دچار فرسایش می شود و عمر آن به اتمام می رسد. در این زمان است که نیاز به نوسازی دارد تا جانی دوباره بگیرد. برای تعمیر و نوسازی آسانسور باید از افراد متخصص کمک گرفت تا روند کار به صورت اصولی و استاندارد انجام شود. متخصصین بازسازی آسانسور غرب تهران با تکیه بر دانش، مهارت و تجربه ی چندین ساله ی خود می توانند خدمات با کیفیتی را به شما عزیزان ارائه دهند.